Četvrtak 4. mart, 17č, Beograd
Frankofoni centar UB, Univerzitetska biblioteka „Svetozar Marković“
Online prenos i snimak
Razgovor sa Živkom Vlahovićem, prevodiocem i direktorom izdavačke kuće „Slavitude“ iz Pariza, koji će najaviti prolećni Sajam slavistike na Sorboni i govoriti o ciljevima afirmisanja i promocije dela mladih autora koji pišu na slovenskim jezicima. Diskusija sa studentima Katedre za romanistiku Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, koji, pored prvih koraka u prevođenju, svojim originalnim literarnim ostvarenjima učestvuju u stvaranju dvojezične zbirke priča i pesama koju će objaviti izdavačka kuća „Slavitude“.
Učestvuju: Živko Vlahović, prevodilac
Studentkinje Katedre za romanistiku Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu: Izabel Čeperković Dias, Sara Jovanović, Dunja Milosavljević, Kristina Miljković, Jovana Nikolić, Jelena Pejičić, Kristina Vesović.
Moderira: dr Željka Janković, docent za francusku književnost na Katedri za romanistiku Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu
Razgovor na srpskom, bez prevoda. Događaj se prenosi onlajn, a snimak će potom biti dostupan i na Youtube kanalu “Frankofoni centar UB i UBSM”